• Cena

    • Od

    • Do

  • Kolekcja

  • DUKA (13)
  • FISKARS (2)

Bestsellery z kategorii Noże

Profesjonalne noże kuchenne

Profesjonalne noże kuchenne mogą zapewnić ogromną wygodę podczas przygotowywania potraw i znacznie ułatwić wykonywanie wielu różnych czynności kuchennych. Aby jednak dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być ostre, dobrze leżeć w dłoni i łatwo się myć. Noże DUKA są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, wykonane m.in. ze stali lub ceramiki, zaopatrzone w różnego rodzaju ostrza.

Wśród noży kuchennych na pierwszy plan wysuwa się nóż szefa kuchni, który używamy do cięcia, krojenia, siekania i szatkowania. Jest długi i ma szerokie płaskie ostrze. Niezbędny w każdej kuchni jest także nóż uniwersalny, który jak sama nazwa wskazuje, może służyć do wszystkiego i to z niego najczęściej korzystamy przy kuchennych pracach.

Przy obieraniu i przygotowywaniu warzyw i owoców pomocny będzie nóż do obierania, który poradzi sobie ze wszystkimi bardziej precyzyjnymi czynnościami. W kuchni nie powinno zabraknąć także noża do krojenia chleba. Jego krawędź z ząbkowanym ostrzem ułatwia przekrajanie pieczywa i różnych innych wypieków. Każdemu kuchennemu wyzwaniu sprosta specjalnie zaprojektowany nóż do porcjowania, który charakteryzuje się tym, że ma długie, wąskie i ostro zakończone ostrza. To pozwala na bardzo estetyczne plastrowanie wędlin, ryb i szynek. Cienki, zagięty nóż zakończony zwężającym się ostrym ostrzem i ząbkami służy z kolei do krojenia i układania sera na półmiskach.

Na naszych półkach dostępne są również zestawy składające się z kilku różnych rodzajów noży kuchennych. To propozycja dla każdego, kto chce od razu zapewnić sobie wszystkie produkty tego typu w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Zaletą zestawu noży w bloku jest przede wszystkim funkcjonalność. Blok pozwala bezpiecznie przechowywać noże, a dodatkowe wycięcia ułatwiają ich wyciąganie i wkładanie.

Dobre noże kuchenne to podstawa wyposażenia kuchni. Jeśli zaopatrzmy się jeszcze w wysokiej jakości deski do krojenia, to przygotowywanie potraw będzie prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej
Zwiń
Rozwiń