Udany wypad za miasto z koszem piknikowym
Scandinavian DESIGN

Udany wypad za miasto z koszem piknikowym

Rozkwitająca zieleń za oknem zwiastuje początek sezonu piknikowego. Piknik może być miłym uzupełnieniem wypadu do parku czy za miasto. W końcu jedzenie na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, więc nie można o nim zapomnieć! Aby jednak w pełni cieszyć się weekendowymi wyjazdami, warto zaopatrzyć się w kosz piknikowy, który pozwoli nam spędzić cały dzień na łonie natury bez obawy o to, że zgłodniejemy.

DUKA_kosze piknikowe_4

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz piknikowy?

Pojemność kosza, waga, materiał wykonania oraz wyposażenie – to elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze swojego idealnego kosza piknikowego. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest kosz przeznaczony dla dwóch lub dla czterech osób, co wynika z ilości znajdującego się w nim wyposażenia. Dla amatorów randek na świeżym powietrzu wystarczy kosz dla dwóch osób. Jeżeli jednak planujemy organizować weekendowe obiady w gronie znajomych rozejrzyjmy się za większym koszem. Oczywiście im lżejszy kosz – tym lepiej. Pamiętajcie jednak, że prócz standardowego wyposażenia należy do niego spakować całą masę smakołyków na piknik. Będzie to miało znaczenie, gdy będziemy musieli przejść kawałek do miejsca, w którym organizujemy spotkanie. Najpopularniejszym materiałem, z jakiego wykonuje się kosze, jest wiklina wyściełana w środku materiałem. Wiklina może być pomalowana na biały lub szary kolor, natomiast materiał w środku to najczęściej stylowa biało-granatowa lub biało-czerwona krata. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania! Nasz kosz powinien nam służyć przez wiele lat. W koszu powinny znaleźć się takie elementy wyposażenia, jak: talerze, szklanki bądź kieliszki oraz sztućce. Pomocny może się także okazać scyzoryk z korkociągiem i otwieraczem.

DUKA_kosze piknikowe_2

Idealny piknik – co oprócz kosza piknikowego?

Kosz piknikowy to niezwykle przydatny gadżet dla osób lubiących wypoczywać na łonie natury. Aby zorganizować idealne spotkanie na świeżym powietrzu trzeba jednak pamiętać jeszcze o kilku przydatnych drobiazgach. Pamiętajcie, by przekąski, sałatki, owoce czy muffiny zapakować w szczelne opakowania. Warto pomyśleć także o wodzie w butelce z filtrem, lemoniadzie w stylowym słoiku albo kawie czy herbacie w termosie. Pod ręką musimy także mieć koc termiczny, który pozwoli nam swobodnie usiąść na ziemi, gdy w okolicy nie ma ławek. Nie zapomnijmy także o serwetkach, chusteczkach i workach na piknikowe śmieci. Gdy planujemy często przygotowywać posiłki w formie smażonych mięs, ryb lub warzyw pomyślmy także o zakupie grilla elektrycznego.

DUKA_kosze piknikowe_8

Pora na wycieczki

Zaopatrzeni w kosze piknikowe wypełnione po brzegi różnymi rarytasami możemy już wyruszyć w plener i cieszyć się piękną pogodą oraz czasem spędzonym z najbliższymi. Wiosna i lato to czas, gdy powinniśmy jak najczęściej wychodzić z domu, chwytać słońce i zwiedzać różne ciekawe miejsca, do których będziemy wracać pamięcią podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Zaplanujmy więc wycieczki, zorganizujmy przekąski oraz napoje i ruszajmy w drogę pełną przygód!

Menu