Szkło akrylowe – idealne na przyjęcia ogrodowe i pikniki!
KITCHEN life

Szkło akrylowe – idealne na przyjęcia ogrodowe i pikniki!

Naturalnie bezbarwne szkło akrylowe, zwane inaczej szkłem organicznym lub pleksi, jest doskonale odporne na promieniowanie UV oraz warunki zewnętrzne. Nic dziwnego, że wykorzystuje się je na różne sposoby. Coraz częściej na sklepowych półkach pojawiają się także różnego rodzaju akcesoria kuchenne. Kolorowe kieliszki czy pucharki do lodów to propozycja, która z pewnością zainteresuje miłośników pikników czy przyjęć ogrodowych.

DUKA_akryl2
DUKA_akryl3

Niezwykłe właściwości szkła akrylowego

Szkło organiczne, pleksi, metapleks czy pleksiglas – pod takimi nazwami ukryte jest szkło akrylowe, które ma niezwykłą cechę – jest nietłukące! Charakteryzuje się także wyjątkową przeźroczystością i właściwościami termoplastycznymi. Jest wytrzymałe na rozciąganie i ściskanie oraz można uzyskiwać szeroki zakres jego kolorów i odcieni. Te cechy sprawiają, że od lat wykorzystywane jest w architekturze – na elewacjach i zadaszeniach, stomatologii czy transporcie – do okien samolotów, łodzi podwodnych czy statków. Coraz częściej możemy również znaleźć drobne przedmioty użytkowe do naszych domów. Na uwagę zasługują zwłaszcza kolorowe naczynia szklane, które nadadzą naszym wnętrzom świeżości i oryginalności. Są niezwykle trwałe i możemy wykorzystywać je przy wielu okazjach.

DUKA_akryl4

Pucharki akrylowe nie tylko do lodów!

Przy okazji większych przyjęć, ale także weekendowych podwieczorków, niezbędnym uzupełnieniem wyposażenia naszej kuchni i jadalni okażą się pucharki do lodów. Najczęściej wykorzystujemy je w okresie letnim, ale przy odrobinie fantazji możemy z nich korzystać właściwie przez cały rok. Pucharek na kolorowej nóżce to oczywiście klasyczna forma podawania lodów, deserów lodowych i sorbetów. Pięknie wyglądają w nich jednak także różnego rodzaju musy, budynie, galaretki czy sałatki owocowe, które możemy udekorować polewami, puszystą śmietaną czy groszkami czekoladowymi. Na co dzień możemy do nich włożyć swoje ulubione orzechy, pestki dyni czy suszoną żurawinę. Miłośnikami deserów ukrytych w pucharkach lodowych są zarówno dorośli, jak i dzieci. Z uwagi na młodszych smakoszów warto pomyśleć właśnie o pucharkach lodowych wykonanych ze szkła akrylowego, które są nietłukące i o wiele ciekawsze kolorystycznie.

DUKA_akryl7

Kolorowe kieliszki z akrylu do wnętrz i ogrodów

Nie tylko pucharki do lodów są wykonywane z ręcznie formowanego barwionego szkła. Możemy również znaleźć kolorowe kieliszki do wina czy szampana, które sprawdzą się zwłaszcza podczas przyjęć w ogrodzie czy na tarasie. Nie przeszkodzą im żadne warunki – nawet mocne słońce! Są bowiem odporne na promieniowanie UV i nie ulegają procesowi żółknięcia. Możemy je również włożyć do kosza piknikowego i zorganizować wspaniałą ucztę w plenerze. Oczywiście delektowanie się winem czy szampanem to opcja dla niezmotoryzowanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kieliszki wykorzystywać także w naszych wnętrzach – kolorowe naczynia urozmaicą nasz stół podczas mniej formalnych uroczystości. Zestaw akrylowych kieliszków do wina czy szampana to bardzo ciekawy pomysł na prezent. Ucieszą się z niego zwłaszcza właściciele przydomowych tarasów!

DUKA_akryl5
DUKA_akryl8

Menu