Słoiki nie tylko do przetworów
KITCHEN life

Słoiki nie tylko do przetworów

Jak zatrzymać wakacyjne wspomnienia na dłużej? Pomysłów mamy wiele. Jeden z nich to smaki lata zamknięte w słoikach. Na sam ich widok cieknie nam ślinka i kręci się w głowie od natłoku soczystych barw. Tylko czy nasze owocowe pyszności doczekają zimy? Tego nie jesteśmy już tak bardzo pewni. Miłośnikom domowych przetworów oraz wszystkim tym, dla których ład i porządek w kuchni jest na wagę złota, z pewnością w oko wpadną nasze słoikowe nowości.

Duże słoiki z klasyczną zakrętką w dekoracyjny wzór kraty sprawdzą się przede wszystkim do przechowywania i transportowania słodyczy i produktów sypkich. Ze względu na swoją dużą pojemność nadają się do mąk, kasz i innych składników, które zazwyczaj kupujemy w większych ilościach. Dzięki szerokiemu rantowi, możemy z nich w łatwy sposób wyjmować zawartość przy użyciu łopatki lub miarki kuchennej. Tego typu słoiki świetnie sprawdzą się również do przygotowania większej ilości pikli, ogórków małosolnych i przetworów niewymagających obróbki w wysokiej temperaturze, z krótkim terminem przydatności. Nie nadają się jednak do przetworów wymagających pasteryzacji i długiego przechowywania. Wypełnione ciastkami, kolorowymi groszkami czy piankami będą pięknie prezentującą się na kuchennym blacie pokusą dla małych i dużych łasuchów.

DUKA_sloiki12
DUKA_sloiki1

Słoiki z uszczelką i metalowym klipsem są przeznaczone przede wszystkim do przetworów. Szczelny i praktyczny mechanizm zamykania gwarantuje, że nasze weki przetrwają bez problemów proces pasteryzacji, a następnie długie miesiące leżakowania na spiżarnianych półkach. Ten rodzaj słoików jest również niezastąpiony do przechowywania produktów, które są wrażliwe na wilgoć lub atak nieproszonych szkodników kuchennych. Dodatkowo są świetne do podawania bezpośrednio na stół. Wypełnione dżemem lub miodem jeszcze bardziej zachęcą naszych domowników do sięgania po zawartość. Słoiki z klipsem mogą również posłużyć jako oryginalne opakowanie jadalnych prezentów. Są dekoracyjne same w sobie, ale nie zaszkodzi im również dodatek wstążki lub tasiemki i małego bileciku, na którym pochwalicie się, że to co jest w środku jest w 100% Home made with love.

DUKA_sloiki2

DUKA_sloiki9

DUKA_sloiki10

DUKA_sloiki7

DUKA_sloiki4

DUKA_sloiki6

Słoiki z podwójnym wieczkiem i tabliczką kredową w komplecie to ciąg dalszy słoików dedykowanych przede wszystkim przetworom wymagających obróbki termicznej. Pokrywka złożona z 2 elementów jest mniej podatna na odkształcenia i łatwa do wygotowania i ponownego użycia. Słoiki mają charakter retro dzięki dołączonej do kompletu wraz z kredą, drewnianej, kredowej tabliczce zawieszonej na jutowym sznurku. Podpisane w ten sposób weki wyglądają niezwykle domowo i dekoracyjnie, a my mamy pewność, że po pewnym czasie, nie będziemy musieli zgadywać co dokładnie jest w słoiku i z jaką datą zawekowaliśmy nasz smakołyk. Jako ciekawostkę dodamy, że kredowe tabliczki możecie wykorzystać np. jako winietę z imieniem gościa na przyjęciu w ogrodzie. Inspiracja poniżej!

DUKA_TABLICZKA INSPIRACJA
DUKA_sloiki13
DUKA_sloiki23
DUKA_sloiki22

Menu