NOWOŚĆ – innowacyjna seria LITEN
Scandinavian DESIGN

NOWOŚĆ – innowacyjna seria LITEN

Wszyscy wiemy, że garnki i patelnie to podstawowe wyposażenie naszej kuchni i najważniejsze narzędzia każdego kucharza. Jednak jak często w praktyce pozwalamy sobie na nowy nabytek do domowej kolekcji  lub ich całkowitą wymianę? Nasze doświadczenia wskazują, że relatywnie rzadko decydujemy się na spontaniczny zakup garnków lub patelni. Zwykle zmuszają nas do tego kuchenne niepowodzenia takie jak nieodwracalne przypalenie ulubionego garnka lub znaczne porysowanie teflonowej powłoki patelni nieprzywierającej, które może potencjalnie zagrażać naszemu zdrowiu.

Chcąc jednak wzbogacić smak naszych potraw i wejść na wyższy poziom sztuki kulinarnej, powinniśmy otworzyć się na posiadanie kilku patelni i garnków, które mają różne właściwości i służą do obróbki różnego rodzaju żywności.

Naczynia z powłokami nieprzewiercającymi znamy doskonale. Nie raz ratowały wygląd naszych naleśników czy panierowanej ryby. Mówiąc krótko, niezbędne w każdej kuchni, również dzięki możliwości smażenia beztłuszczowego.

Garnki i patelnie grillowe, z powłoką non-stick lub żeliwne, są idealne, jeśli chcemy cieszyć się smakiem potraw grillowanych niezależnie od pory roku i miejsca zamieszkania. Żeliwna patelnia jest niezbędnym atrybutem każdego amatora steków. Żeliwny garnek będzie sprzymierzeńcem każdego wielbiciela chrupiącego, domowego pieczywa.

My jednak mamy dla Was dzisiaj inny innowacyjny produkt, który wyniesie Wasze potrawy na nowy poziom świadomości. Jeśli kochacie gotować i dbacie o jakość i bezpieczeństwo konieczne sprawdźcie, czym charakteryzuje się nowa linia garnków i patelni LITEN, bo może się okazać niezbędnym akcesorium w Waszej kuchni!

DUKA_Liten3
DUKA_Liten4

Seria LITEN to garnki i patelnie wykonane z odkuwanego aluminium, które doskonale zatrzymuje ciepło, a tym samym gwarantuje oszczędność energii i niższe koszty użytkowania. Produkty z tej serii pokryte są szwajcarską 3-warstwową powłoką nieprzywierającą ILAG Non-Stick Premium ułatwiającą przygotowywanie potraw. Posiadają także mocne dno indukcyjne, dzięki czemu nadają się na wszystkie rodzaje kuchenek,  włącznie z płytą indukcyjną. Garnki i patelnie LITEN zostały przystosowane do używania w piekarniku do temperatury 180°C oraz do mycia w zmywarce.

W skład kolekcji wchodzą następujące produkty:

  • Patelnie o śr. 20 cm, 24 cm i 28 cm
  • Patelnia do naleśników 26 cm
  • Patelnia WOK 28 cm
  • Rondel z pokrywą 1,4  l
  • Garnek z pokrywką 2,8 l, 4,8 l, 6,7 l
  • Głęboka patelnia z pokrywką i dozownikiem 3,3 l

DUKA_Liten2
DUKA_Liten6

ILAG PREMIUM to trójwarstwowa powłoka nieprzywierająca typu non-stick wzmocniona domieszką ceramiczną, do intensywnego i efektywnego użytkowania w kuchni. Odporność na zarysowania została udoskonalona przy zachowaniu wysokich właściwości nieprzywierających. Grubość powłoki to 30-40µm. Temperatura utwardzania 420°C, zaś maksymalna temperatura użytkowania wynosi 260°C.

DUKA_Liten7

Jeśli sami chcecie się przekonać, jak w użytkowaniu sprawdza się seria LITEN, zapraszamy na zakupy do naszych sklepów stacjonarnych oraz na www.duka.com.

Menu