Kuchnia Wolnostojąca – angielski sposób na gotowanie
KITCHEN life

Kuchnia Wolnostojąca – angielski sposób na gotowanie

W naszym kraju od lat dominuje sprawdzona przez wielu recepta na kuchnie. Zabudowane AGD z płytą indukcyjną, mikrofalą oraz piekarnikiem to najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach. Ale czy to jedyne rozwiązanie?

FALCON_2

W Wielkiej Brytanii panuje całkowicie odmienne przekonanie. Oddani tradycyjnym rozwiązaniom Brytyjczycy wierni są koncepcji kuchni z dużym urządzeniem wolnostojącym nazywanych przez nich “Range Cooker” – Kuchnia Wolnostojąca. Takie urządzenie w niczym nie przypomina popularnych na polskim rynku kuchenek z piekarnikiem. Tradycyjna angielska kuchnia wolnostojąca to urządzenie, które czerpiąc z długiej tradycji, łączy sprawdzone rozwiązania z nowoczesną technologią. Doskonałym przykładem może być tu firma Falcon. Dzięki 186-letniemu doświadczeniu Anglicy doskonale wiedzą, jak skonstruować nowoczesny sprzęt najwyższej jakości, który ma posłużyć przez wiele lat, dzięki czemu stale ulepszają swoje produkty pozostając jednak wiernymi tradycji.

FALCON_5

Ich koncepcja przewiduje połączenie wszystkich urządzeń do gotowania w kuchni w jedno. W standardowym produkcie o szerokości 90 cm (dostępne sprzęty w szerokościach 90, 100 oraz 110 cm) producent potrafił zmieścić dwa piekarniki, szufladę do grillowania oraz płytę grzewczą w wariancie gazowym, ceramicznym lub indukcyjnym. Takie rozwiązanie to nie tylko zdecydowana oszczędność miejsca, ale także rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Nie tylko oszczędzamy na kosztach zabudowy sprzętu w meblach, kupno czterech urządzeń podobnej klasy oddzielnie będzie także zdecydowanie droższe niż kupno jednej kuchni wolnostojącej.

FALCON_3

FALCON_4

Kolejnym aspektem przemawiającym za angielską kuchnią wolnostojącą jest na pewno aspekt estetyczny. W Wielkiej Brytanii mówi się, że tworzy ona całe wnętrze. Imponujący rozmiarem i jakością wykonania sprzęt zdecydowanie przykuwa spojrzenia i jest dodatkowo dostępny w kilkunastu kolorach.

Menu