DIY – kreatywne pakowanie prezentów
HANDmade

DIY – kreatywne pakowanie prezentów

W poprzednim wpisie podzieliliśmy się z Wami 5 pomysłami na pakowanie prezentów w skandynawskim stylu. Tym razem przygotowaliśmy dla Was świąteczne inspiracje z cyklu DO IT YOURSELF. Oprócz nietuzinkowych efektów, które zaparły dech w naszych piersiach, możemy zagwarantować Wam coś jeszcze – mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Jeśli macie w domu małych pomocników, nie wahajcie się nawet chwili. Zaproście ich do wspólnego stołu i twórczo razem zaszalejcie.

Mikołajowa broda
Nie wiemy jak Wy, ale my nie wyobrażamy sobie świąt bez Mikołaja i jego śnieżnobiałej brody. No i proszę bardzo. Już po chwili mieliśmy gotowy projekt brody (spokojnie, pamiętaliśmy też o Was, możecie ją pobrać i wydrukować poniżej), a roztańczone nożyczki jak szalone mknęły po kartce papieru.

BRODA DO POBRANIA: broda_a4

duka_diy1
duka_diy2

Nasze dzieło zwieńczyliśmy za pomocą dziurkacza i sznurka. Równie dobrze wyglądałaby tu biała lub czarna tasiemka, którą trzeba przewlec przez otwory od spodu i zawiązać z tyłu prezentu.

duka_diy3
duka_diy4

A tu już nasza broda w całej swej okazałości. Pozwólcie, że nie będziemy skromni – robi wrażenie, nieprawdaż?

duka_diy5

Gdy nasza mikołajowa broda była już skończona, poczuliśmy niedosyt. Zabawa była tak przednia, że żal było ją kończyć.

duka_diy6

Bardzo szybko okazało się, że rurki po papierze toaletowym potrafią byś bardzo wdzięcznym materiałem do pracy twórczej. Wygląda to tak – zginamy rurkę z jednej i drugiej strony, tworząc kształt księżyca.

duka_diy7

Następnie wprawnym okiem odmierzamy odpowiednią szerokość papieru i tniemy! Ciach, ciach i owijamy go dookoła rurki. Dla pewności możemy go dodatkowo przytwierdzić małym kawałkiem taśmy klejącej.

duka_diy8

Wybieramy tasiemkę, która według nas kolorystycznie komponuje się z papierem. Przewlekamy przez wstążkę bilecik i wiążemy kokardę.

duka_diy9
duka_diy10

Skoro mamy prezenty, to nie może też zabraknąć bilecików (tu możecie pobrać gotowe wzory i wydrukować) – małe, niepozorne, a za każdym razem sprawiają, że nasze podarunki zyskują niepowtarzalny charakter.

duka_diy11
duka_diy12
duka_diy13

Macie ochotę na więcej? Ha! Jesteśmy i na taką ewentualność przygotowani. Wałek do ubrań, tusz do pieczątek, gąbczasty papier i działamy.

duka_diy14
duka_diy15
duka_diy16
duka_diy17

Nie będziemy ukrywać, że największą frajdę mieliśmy, gdy naklejaliśmy choinki na wałek i zanurzaliśmy je w czerwonym tuszu, a potem odbijaliśmy je na papierze.

duka_diy18
duka_diy19
duka_diy20

My zdecydowaliśmy się na biały papier, ale efekt byłby równie spektakularny, gdybyśmy wybrali szary w stylu eko.

duka_diy21
duka_diy22

Nasza przygoda dobiega niestety końca. Wspomnienia z dzieciństwa wracają, a przy każdym kolejnym wyciętym ziemniaku ogarnia nas coraz bardziej świąteczny nastrój. Serduszko, gwiazdka kokardka, choinka – całkiem nieźle nam idzie to wycinanie.

duka_diy23
duka_diy24

I znów największa frajda, czyli odbijanie pieczątek na szarym papierze.

duka_diy25

A teraz wzięliśmy w obroty biały prezent…

duka_diy26
duka_diy27
duka_diy28

Jeszcze tylko czerwona wstążka, kokarda i… mamy to!

duka_diy29
duka_diy30

Uzyskane efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, ale naprawdę bezcenny okazał się czas spędzony razem 🙂

Menu