5 pomysłów na pakowanie prezentów w skandynawskim stylu
HANDmade

5 pomysłów na pakowanie prezentów w skandynawskim stylu

Uwaga, prezenty! Szukanie upominków dla najbliższych to wielka frajda. Ich uśmiech podczas odpakowywania prezentów… bezcenny. Dlatego dziś proponujemy Wam przyśpieszony kurs pakowania świątecznych upominków – i to nie tylko dla manualnych geniuszy.

Na końcu wpisu czeka na Was NIESPODZIANKA – pliki pdf z gotowymi bilecikami! Wydrukujcie je i dołączcie do swoich prezentów!

POMYSŁ 1: BLACK&WHITE
Na początek proste czarno-białe wzory w iście skandynawskim stylu, czyli mniej znaczy więcej. Zastanawiacie się: jak uzyskać taki efekt? Przygotujcie wzorzysty papier w choinki, strzałki, paseczki. Do tego czerwona wstążka, dołóżcie klimatyczny dodatek w stylu drewnianej gwiazdki Duka i gotowe

gift3_duka
gift4_duka

POMYSŁ 2: ŚWIĄTECZNY RECYKLING
Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami kolorowych pudełek, np. po słodyczach – to wierzcie lub nie, prezent zapakujecie błyskawicznie. Wystarczy że owiniecie je kolorową tasiemką lub dokleicie efektowną kokardę. No i nie zapomnijcie o bileciku z życzeniami!
PS Pudełko, które widzicie na zdjęciach, jest po naszych świątecznych dukowych bombkach 🙂

gift8_duka
gift2_duka

POMYSŁ 3: PACHNĄCE POMARAŃCZĄ
Zabawny papier w liski lub geometryczne wzory, czarne i pomarańczowe wstążki oraz – obowiązkowo – krótki liścik do obdarowywanej osoby. Dla wzmocnienia efektu „wow” możecie dołożyć drewniane litery (do kupienia np. w Empiku, cena ok. 5zł/szt.), które utworzą inicjał osoby, dla której przeznaczony jest podarunek.

3 SPOSOBY MOCOWANIA BILECIKÓW
1. W rogu za pomocą dziurkacza robimy otwór i podczas owijania prezentu tasiemką – przekładamy wstążkę przez otwór.
2. Robimy 2 dziurki – jedną na górze, drugą w tej samej linii na dole (w pionie lub poziomie), przeciągamy tasiemkę pod bilecikiem i wyciągamy ją z jednej i z drugiej strony, a zawiązujemy z tyłu.
3. Najprostszy sposób – bilecik wkładamy pod wstążkę.

gift9_duka
gift10_duka
gift11_duka

POMYSŁ 4: NATURALNE DODATKI
Gałązki jodły lub ostrokrzewu, drewniane zawieszki oraz te wykonane z szarego papieru, kawałek sznurka i rzemyka będą idealnym uzupełnieniem biało-czarnego papieru w skandynawskie wzory jak np.: folkowe dala horse. Dodatkiem do prezentów mogą być także złote lub srebrne dzwoneczki oraz wycinanki w świątecznych kształtach.

gift12_duka
gift15_duka
gift18_duka

POMYSŁ 5: SREBRNE CZY ZŁOTE ŚWIĘTA?
Jeśli chcecie, aby Wasze prezenty (dosłownie i w przenośni :))błyszczały pod Bożonarodzeniowym drzewkiem, postawcie na styl glamour. Papier srebrny lub złoty – gładki bądź w mieniące się gwiazdki – będzie prezentował się idealnie wraz z połyskującą zawieszką, srebrnym dzwoneczkiem lub innym efektownym dodatkiem. W przypadku wstążek – proponujemy pozostać w srebrno-złotej kolorystyce – w ten sposób wzmocnicie efekt.

gift16_duka
gift19_duka
gift20_duka
gift21_duka

A jakie są Wasze pomysły na pakowanie prezentów?
Pamiętajcie, że kupując produkty Duka w salonach stacjonarnych, zapakujemy je dla Was za darmo!

PLIKI DO POBRANIA:

bileciki:

dukaa4__winietki_wersja1

dukaa4__winietki_wersja2

dukaa4__winietki_wersja3

dukaa4__winietki_wersja4

dukaa4__winietki_wersja5

Menu